GSC Championship Show – 17th October 2021


Judge


Mrs C E Cartledge


Show Results


BIS: STAPLES CH Riesenheim Taio Cruz to Ruffhaus

RBIS: GEORGE’S Dasval Stands With A Fist

BOS: GEORGE’S Dasval Stands With A Fist

BPIS: LUNT’S Tribune Vom Schloss Ehrenberg at Lourane

RBPIS: LOWOOD-PRICE’S Adreana’s Bellini

BVIS: PARKER’S CH Draxpark Black Jack

BEST P&S IN SHOW: TRAFFORD’S Treuherz Georgia



Class: 1 Minor Puppy Dog (2 Entries) Abs:

1st AYLETT’S Rillaton Ludek Philip

2nd DEDROSS Adacolm Leningrad


Class: 2 Puppy Dog (1 Entries) Abs:

1st LUNT’S Tribune Vom Schloss Ehrenberg at Lourane


Class: 3 Junior Dog (3 Entries) Abs:

1st CULLEN’S Philoma One Night Only

2nd ADAMSON’S Here Comes Trouble Radinie to Borderstorm

3rd WATMOUGH & ALLEN’S Minnienoom Jazz A Matazz with Andmaura


Class: 4 Novice Dog (0 Entries)


Class: 5 Graduate Dog (0 Entries)


Class: 6 Post Graduate Dog (2 Entries) Abs: (1)

1st TRAFFORD’S Treuherz Cydney


Class: 7 Limit Dog (4 Entries) Abs:

1st ELLIS’ Dasval Little Big Man

2nd PARKER’S Draxpark Fantasticus

3rd MELVILLE & FISHER’S Philoma American President

4th WATMOUGH & ALLEN’S Lucavale Washington at Andmaura


Class: 8 Open Dog (4 Entries) Abs: 1

1st BROWN & TUNNICLIFF’S Draxpark Hot Tip

2nd WOODGATE’S Dasval Good And Ready

3rd CULLEN’S Skansen’s Pickpocket II Philoma


Class: 9 Champion Dog (2 Entries) Abs:

1st STAPLES CH Riesenheim Taio Cruz to Ruffhaus

2nd VEAL’S CH Man After Midnight


Class: 10 Veteran Dog (2 Entries) Abs:

1st PARKER’S CH Draxpark Black Jack

2nd BROWN & TUNNICLIFF’S Honoring Major vd Telgthoeve


Class: 11 Minor Puppy Bitch (4 Entries) Abs:

1st LOWOOD-PRICE’S Adreana’s Bellini

2nd KIRBY’S Adreana’s Margarita

3rd AYLETT’S Rillaton Lakota For Me

4th MALCOLM’S Adacolm Russia With Love


Class: 12 Puppy Bitch (1 Entries) Abs:

1st PARKER’S Fostergiants Revelation at Draxpark


Class: 13 Junior Bitch (1 Entries) Abs:

1st WILLIS Limara La Luna


Class: 14 Novice Bitch (4 Entries) Abs:

1st GEORGE’S Dasval Stands With A Fist

2nd RAWLINSON’S Liebekarma Best Of Friends

3rd TURNER’S Dayshaun Pink Flamingo

4th BULLOCK’S Ouseview Maggie May


Class: 15 Graduate Bitch (1 Entries) Abs:

1st WOODGATE & GEORGE’S Socialite Vom Schloss Ehrenberg Mit Dasval


Class: 16 Post Graduate Bitch (1 Entries) Abs:

1st REEVES & BULLOCK’S Ouseview’s Hot Legs


Class: 17 Limit Bitch (5 Entries ) Abs:

1st VEAL’S Philoma American In Paris

2nd VELHINO & DONLEY’S Echodream Cleopatra

3rd RAWLINSON’S Grovelea Lindyhop

4th TRAFFORD’S Treuherz Georgia

VHC SQUIRES Edelphie Kinky Boots


Class: 18 Open Bitch (4 Entries) Abs: 1

1st LOWOOD-PRICE’S Dasval As Good As It Gets

2nd FOSTER’S Eskaidee Katinka

3rd PARKER’S Draxpark Check Me Out


Class: 19 Champion Bitch (2 Entries) Abs: 1

1st CULLEN’S CH Philoma Leading Lady


Class: 20 Veteran Bitch (3 Entries) Abs: 2

1st GEORGE & MELLOR’S Debutante Vom Schloss Ehrenberg Mit Daserbe ShCM VW


Class: 21 Thea Jeffery’s Memorial Stakes –Special Pepper & Salt Dog or Bitch (5 Entries) Abs: 2

1st TRAFFORD’S Treuherz Georgia

2nd TRAFFORD’S Treuherz Cydney

3rd REEVES & BULLOCK’S Ouseview’s Hot Legs


Class: 22 Progeny Dog or Bitch (1 Entries) Abs:

1st CuULLEN’S Skansen’s Pickpocket II Philoma


Class: 23 Special Working (0 Entries)






Judges Critique will be here soon!

Photos